Struktūras izveide

Otrdiena, 07 Februāris 2012
Struktūras izveide

Pēc pētījuma veikšanas nākamais solis ir mājas lapas izkārtojuma plānošana. Tā kā tu rekonstruē savu mājas lapu, tev jau ir pieejama noteikta struktūra, no kā strādāt tālāk. Vienmēr ir prātīgāk pārlūkot informācijas arhitektūru, lai noskaidrotu, kuras no lapām ir bijušas veiksmīgākas par citām. Tev droši vien vajadzētu atbrīvoties no nevajadzīgajām lapām, lai pa mājas lapu būtu vienkāršāk pārvietoties. Neviens nevēlas aplūkot vietni, kas ietver lapas ar nevajadzīgu saturu vai to saturs nemitīgi atkārtojas. Plānojot jaunu vietnes struktūru, vislabāk sākt ar vietnes kartējumu, kam seko pārējais plāns. Sarežģīta vai lieka struktūra ir galvenā mājas lapas veidošanas kļūme.

Vietnes kartējums

Neļauj vietnes kartējuma lapai tevi samulsināt, vietnes kārtējuma plānošana ir ļoti svarīga, lai saglabātu organizētību. Mājas lapas struktūrai būtu jābūt dabiskai un plūstošai, lai lietotājam nebūtu jāmin, kur varētu atrasties vajadzīgais saturs. Nav vajadzības koncentrēties uz vietnes tehnisko pusi vai to, kā tā darbojas. Tā vietā koncentrējies uz to, kas būtu vislabākais taviem apmeklētājiem. Vietnes kartējumā redzama katra tavas interneta vietnes lapas struktūra. WriteMaps ir lieliska lietojumprogramma tavas vietnes kartējuma izveidošanai. Šajā fāzē tu ievērosi visu mijiedarbību un navigāciju starp lapām.

Nav nozīmes tam, vai vietnes kartējumu tu uzskicē ar roku vai izveido uz datora, galvenais it tas, ka tu seko līdzi savas mājas lapas struktūrai. Augstāk redzamais vietnes kartējums ir radīts WriteMaps programmā un nepieciešamie uzlabojumi veikti Adobe Photoshop.
Viens, kas vienmēr jāatceras, ir tas, ka cilvēki, kas sērfo internetā, meklējot vajadzīgo informāciju, darbojas bez žēlastības. Ja tie atrod meklēto ātri, tie paliks, ja nē, tie dosies citur un atradīs labāku mājas lapu. Vietnes kartējums ir ļoti svarīgs, jo, ja vietne ir labi strukturēta, tavi lietotāji nepieciešamo atradīs ātrāk.

Plāns

Ja vietnes kartējumā redzams, kādas lapas atrodamas tavā vietnē, plānos sīkāk redzams katras lapas saturs. Šie plāni ir kā mājas lapas projekts – ir nepieciešami izturīgi pamati, pirms sākt mājas celtniecību. Ar plānu palīdzību tu vari sīki izplānot, kā tu vēlies izvietot lapas saturu. To darot, tev jāizlemj, kāda informācija ir vissvarīgākā un kā tā saderēsies ar pārējo lapas saturu. Lielākajā daļā gadījumu uzņēmumiem nākas pilnībā rekonstruēt vietni, jo iepriekšējais lapas plāns vairs nav derīgs.
Šajā fāzē tev nav jāraizējas par atsevišķiem dizaina elementiem, vairāk uzmanības jāpievērš tam, cik pamanāms būs katrs satura elements. Pastāv vairāki galvenie elementi, kas jāietver ikvienas mājas lapas dizainā un bez kuriem varētu rasties negatīvs iespaids par zīmolu. Pārliecinies, ka plāns ir saskanīgs un nemulsina lietotāju. Katrai lapai jābūt skaidri nosauktai un atzīmētai navigācijā, lai lietotāji vienmēr zinātu, kurā vietnes vietā tie atrodas. Kad esi izlēmis, kur elementi tiks izvietoti, vari sākt apsvērt, kā tie mijiedarbosies.

Ir vairāki veidi kā izmantot šādus plānus mājas lapas projektēšanas laikā. Tos iespējams uzskicēt ar roku, vai izmantot Adobe Illustrator, kā tas redzams attēlā. Tumšākie elementi ir redzami katrā lapā, bet gaišākie mainās, atkarībā no lapas.
Jaunas mājas lapas projektēšanā ļoti noderīga var būt režģa sistēma. Galvenā režģa sistēmu ideja ir saglabāt vizuālu un strukturālu līdzsvaru. 960 Grid System ir mēģinājums pilnveidot tīkla attīstību, sniedzot dizaineriem visbiežāk lietotās dimensijas, balstoties uz 960 pikseļiem. Ir pieejami divi varianti: 12 un 16 kolonnas, kas var tikt izmantotas atsevišķi vai arī kopā.