Noskaņa un krasas izvēle

Otrdiena, 03 Aprilis 2012
Noskaņa un krasas izvēle

Pirms tiek pievienota jebkāda krāsa, attēli vai tipogrāfija, tev jāapsver, kāda būs mājas lapas radītā noskaņa. Mājas lapai jāļauj apmeklētājiem nojaust tās stilu, misiju, mērķus un saturu nojaust zemapziņas līmenī. Ja noskaņu izdevies radīt, tā ir sajūtama, taču tā nav specifiska elementu kombinācija.
Noskaņas dēlis palīdz izvērtēt zīmola elementus, dizaina elementus, tipogrāfiju, izmantotos attēlus un krāsu paletes, kas tiks ietverti dizainā. Tas lielā mērā līdzinās tam kā interjera dizaineris izveido krāsu un audumu paleti, kas tiek izmantota, iekārtojot telpu. Noskaņas dēlis nosaka vietnes estētisko virzienu, bez negatīvas ietekmes uz vietnes struktūru.

Hydra Games mājas lapā valda mītiska viduslaiku atmosfēra, saskaņā ar uzņēmuma logo un spēlēm, ko tas rada. To palīdz izveidot melnā un sarkanā krāsa, kā arī fona attēla faktūra un citi vietnē pieejamie attēli.

Turpretī Fall for Tennessee mājas lapas atmosfēra ir pavisam citāda. Tiek izmantotas dabiskas faktūras, sajaukumā ar specifiskām krāsām un attēliem, kas liek domāt par rudeni.

Krāsa

Izmantotās krāsas ļoti spēcīgi ietekmē vispārējo mājas lapas izskatu. Krāsu teorija tiek izmantota, lai paustu dažādas izjūtas un nozīmes. Pareizo krāsu izvēle mājas lapai ir viens no visgrūtākajiem uzdevumiem. Nevar vienkārši sarindot krāsas uz šautriņu dēļa un izmantot pirmās 4 vai 6, kam izdodas trāpīt. Dažas krāsas labi sader ar citām, dažas nē. Par krāsu teoriju vien varētu sarakstīt vairākus rakstus, tādēļ iesaku izlasīt zemāk norādītos.

Iedvesmojies

Krāsa tiek izmantota, lai izceltu zīmola īpatnības. Katram uzņēmuma ir noteikta mērķauditorija, ko tā cenšas sasniegt un uzrunāt. Katram taču patīk palūkoties uz kaut ko skaistu, vai ne? Galu galā, skaistums ir relatīvs. Izvēlies vietnes krāsas uzmanīgi, izmantojot krāsu projektētāju, rīkojoties saskaņā ar mājas lapu tendencēm , vai veidojot savas tendences un meklējot iedvesmu ārpus interneta.
Izmanto augstāk redzamos piemērus, lai gūtu iedvesmu no fotogrāfijām, dizaina paraugiem, dažādiem produktiem, interneta un reklāmas.